هنگام طراحی تراکت قوانین بسیار زیادی وجود دارد که  بایدبرای شفاف سازی یا نمایش مزایای محصولات و خدمات و جلب نظر تماشاگر برای خرید چیزی به آن توجه کنید.

رنگ قلم ، موقعیت تصاویر و همچنین چیزی که باعث می شود آگهی تبلیغاتی شما در میان جمعیت برجسته شود ، ضروری است .

ما چندین نکته مهم و ضروری برای شما داریم تا نتایج بهتری از طراحی تراکت بگیرید .

1 – شفاف سازی

دامنه توجه مشتریان کوتاه است پس مطالبی که قرار است به بیننده برسد باید به کوچکترین واحد ممکن کاهش یابد تا بتواند مهمترین اطلاعات را منتقل کند .

از طرف دیگر باید کاملا واضح باشد و باید توجه بیننده را به خود جلب کند و همچنین وی را به مهم ترین قسمت های تراکت راهنمایی کند .

2 – راه ارتباطی

اگر مخاطبان شما به اطلاعات بیشتری نیاز دارند ، میتوانند با شما تماس بگیرند و یا ایمیل بزنند و حضورا در مغازه شما حاضر بشوند . فراموش نکنید که مهم است که بدانید محتوا را کجا قرار داده اید؟

3 – سد جادویی

قرار دادن عناصر موجود در تراکت بسیار مهم است . برای مثال منطقه تماس برای اقدام در ابتدا یا انتهای پیام تبلیغاتی قرار دهید . عنوان ها نقش مهمی دارند .

آنها را به وضوح در بالاترین موقعیت قرار دهید و طوری رفتار کنید که خواننده را برای مطلب بعدی که در زیر آن قرار دارد کنجکاو کنید .

خواننده میتواند چندین اظهارات شرکت یا کمپانی و یا کسب و کار شما را در یک نگاه درک کند ، بنابراین نباید از سد جادویی عبور کرد . این امر همچنین به وضوح سود آور می باشد .

اطلاعات تماس دقیقا شاید درست بعد از دعوت به عمل (call to action ) در پایین آگهی تبلیغاتی ( تراکت ) قرار میگیرد . به این ترتیب نام شرکت ، کمپانی و یا کسب و کار شما در ذهن مخاطب باقی می ماند.

4 – کنترل کیفیت

مرحله بعد از طراحی از دید یک طراح مرحله سنجش کیفیت و یاکنترل کیفیت است . پس از چاپ خطاها قابل جبران نیستند. پس قبل از ارسال کار به دقت  بخوانید و بخوانید و بخوانید

. پیش شرط کنترل کیفیت است . چشمان شما بیشتر می بینید . به همین دلیل است که باید تمامی همکاران و یا گاها خانواده و دوستان را به کار بگیرید و سطح کنترل کیفی محصول خود را بالا ببرید.

به مواردی از جمله فونت ، غلط های املایی و … توجه خاص داشته باشید . گاها یک کلمه و غلط املایی یا اشتباه در آدرس و تلفن نه تنها آزار دهنده است بلکه می تواند کل تراکت شما را بی ارزش کند .

5 – همه چیز نظر مشتری است

سلیقه مشتریان خود را تا جای ممکن بشناسید و خط فکری آنها را در نظر بگیرید و تراکت را بر اساس سلیقه مشتریانتان طراحی کنید .

گاهی پیش می آید از نظر شما طرحی که برای تراکت مشتری طراحی کرده اید  از دید و نظر شخص شما بسیار ارزشمند و ارزنده و عالی باشد ولی همان طرح از نظر مخاطب مشتری شما حتی ذره ای ارزش نداشته باشد و گاهی هم برعکس و خلاف این موضوع اتفاق می افتد .

پس تا جایی که ممکن است به سلایق مشتریان و مخاطبانتان نزدیک شوید . حتی میتوانید برای نزدیکی سلیقه شما به سلیقه مشتریان نظر سنجی های کوچک طراحی کنید تا کار را برای خودتان آسان  کنید .

مقالات

چگونه یک تراکت جذاب طراحی کنیم؟

هنگام طراحی تراکت قوانین بسیار زیادی وجود دارد که  بایدبرای شفاف سازی یا نمایش مزایای محصولات و خدمات و جلب نظر تماشاگر برای خرید چیزی