تبلیغات اینستاگرام : راهکارهای اصولی

Instagram- Video- Streaming-amico

پیشگفتار

اینستاگرام از محبوب ترین برنامه های اشتراک گذاری عکس و ویدئو در تلفن همراه است . این یک روش جدید برای به اشتراک گذاری تصاویر آنلاین از طریق رسانه هایی اجتماعی است . این یک روش عالی برای ملاقات و یا ایجاد فروش با دوستان جدید است که میتوانیم تصاویر غذای موردعلاقه یا حیوانات خانگی خود را  به اشتراک بگذاریم و به راحتی با یکدیگر صحبت کنیم.

نگاهی به پیشینه اینستاگرام

اینستاگرام یا اینستاگرم یک شبکه اجتماعی هم رسانی عکس و و یدئو است که کوپن سیستروم و مایک کرایگر آن را بنیان نهادند و هم اکنون شرکت فیس بوک مالکیت آن را بر عهده دارد .

نخستین نسخه اینستاگرام در اکتبر سال 2010 راه اندازی شد این سرویس به سرعت محبوبیت کسب کرد و بیش از 100 میلیون کاربر تا آوریل 2012 و 300 میلیون کاربر تا دسامبر 2014  رسید. اینستاگرام دارای 25 میلیون اکانت شرکت های اقتصادی است که صفحه های مربوط به خود را دارند که از این میان معادل 2 میلیون اکانت متعلق به بازاریابان آنلاین است.

چرا از تبلیغات اینستاگرام برای مشاغل استفاده می کنیم؟

در حال حاضر ماهانه 1میلیارد کاربر فعال در اینستاگرام وجود دارد و این تعداد هنوز در حال رشد است . این یعنی یک میلیارد مشتری برای کسب و کار شما که به طور بلقوه هدف قرار میگیرد . اینستاگرام بهترین بستر رسانه های اجتماعی برای تعامل یا نشان دادن یک مارک ( برند ) در ارتباط با مخاطبان خود محسوب می شود. بستری ساده و بیش از سایر سیستم  عامل های رسانه های اجتماعی نسل جوان را به خود جلب میکند .

اینستاگرام ممکن است کوچک به نظر برسد ولی ابزاری قدرتمند است که بدون توجه به هر چیزی کسب و کار شما باید از آن استفاده کند . دردنیای دیجیتال می توان کانال های رسانه های اجتماعی را مدیریت کرد و رشد مخاطبان را ارتقا داد. اما واضح است که اینستاگرام بیش از سایر رسانه های اجتماعی میتواند بر عکس ها تاثیر داشته باشد . در سایر شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک پست ها ، نظرات و مقالات ممکن است به راحتی از نظر مخاطبان رد شود ولی در اینستاگرام واقعه اصلی عکس شماست ! 

بایدتمیز . تحریک کننده باشد  به طوری که بتواند مخاطبان شما را به تفکر وا دارد . عکس پست های شما میتواند باعث پیمایش و در نتیجه دنبال کردن شما توسط مخاطبان جدید میگردد  و شما اولین قدم را برای یک فروش ایده آل برداشته اید و این در صورتی است که محصول خودتان را به درستی تبلیغ کرده باشید . این امر سبب پیوستن به کمپین های تبلیغاتی  و یا بازدید از سایتتان می شود.

نگاهی اجمالی به نکات تبلیغات اینستاگرام از طریق طراحی پست واصولی که فروش شما را بیشتر میکند !

اگر شما بتوانید به طور صحیح و اصولی  محصول و یا خدمات خودتان را به مخاطب هدفتان القا کنید قطعا به فروش بیشتر خواهیدرسید . اما چگونه ؟؟

اگر یک عکس 1000کلمه را بیان کند . دیگر به چه چیزی نیاز است ؟

در انتخاب عکس از محصول و یا خدمات دقت کافی را انجام دهید زیرا می تواند به جای شما با مخاطب شما صحبت کند .

زیر نویس ها ( کپشن )

عکس ها ممکن است بتواند کل ماجرا را بازگو کنند اما زیر نویس ها ( کپشن ) ها به همان اندازه مهم هستند . هنگامی که توجه کاربر به عکس خود جلب کردید باید یک عنوان جالب استفاده کنید

قانون قلاب 

از مخاطبان خود سوال کنید !این کار باعث تعامل بیشتر بین شما و مخاطبانتان می شود و در نهایت هم به فروشتان کمکی اساسی داشته باشد و هم می تواند باعث بهبود کیفیت محصول و یا ارائه خدمات شما شود .

اگر فقط عکس ارسال کنید مخاطب ممکن است درک نکند که شما چگونه میخواهید که مخاطب با برند شما درگیر شود . این تعامل به قانون قلاب معروف است . شما با ایجاد فراخوان و یا پرسش یک سوال میتوانید کمک به فروش محصول خود و یا ارائه خدمتی متمایز به کاربر و یا مخاطبتان داشته باشید . این کار باعث ثبت برند شما و یا محصول یا خدمات شما در ذهن مخاطبانتان میگردد و میتواند منجر به پیدایش یک مشتری متعصب به شما شود که همواره حامی برند یا خدمات شما باشد .

پست تبلیغاتی هدفمند

اینستاگرام یک پلتفرم موبایل است و از آنجا که 80% مروررسانه های اجتماعی از طریق دستگاههای تلفن همراه انجام میشود ، تردیدی در ایجاد پایگاهی از شغل شما در آن نیست . 80% درصد مردم از تلفن های همراه خود برای جستجو و بررسی محصولات یا مقایسه قیمت آنلاین استفاده میکنند زیرا این کار سریعتر و راحت تر است . تلفن های هوشمند کوچک و جمع و جور هستندو اکثر موارد در هفت روز هفته و 24 ساعت روز با آنها همراه است .

اگر می خواهید تجارت شما موفقیت آمیز باشد باید در جریان روند کار باشید و اگر از اینستاگرام برای تبلیغات در شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنید، در آمد هنگفتی را از دست می دهید . مطمئنا میتوانید محتوای عالی را در صفحه خودارسال کنید ، اما این فقط به دنبال کنندگان شما می رسد. باید با ایجاد تبلیغات هدفمند و پست های تبلیغاتی موثر برای مخاطبان هدفتان این امکان را هم فراهم آورید تا درصد زیادی را جذب کالا ، محصول و یا خدمات خود کنید .

برای ایجادتبلیغات هدفمند شما می توانید از آمار و طلاعات و همچنین اعداد و ارقام کمک بگیرید و با تحلیل و بررسی موشکافانه جمعیت خاصی از افراد را ترغیب به دنبال کنندگان خودتان بکنیدو یا می توانید با تبلیغات هدفمند و منظم مشتریان را دوباره هدف قرار دهید. با این کار کمک میکنید مشتریانی که  ازشما خرید کرده اند و یا سبد خرید خود را نیم کاره رها کرده اند دوباره علاقمند به خرید کرده و برای خود فروش ایجاد کنید .

با پشت صحنه مشتری را جلب کنید

حتما ازخودتان سوال میکنید چگونه میشود با این جمله( با پشت صحنه مشتری جلب کنید) مخاطبان ودنبال کنندگان را زیاد کرده و یا چگونه ممکن است فروش شمار ار زیاد کند؟

استفاده از استوری اینستاگرام و موارد برجسته ای که ایجاد می کنید بهترین ابزاریست که کمک می کند فروش بیشتری داشته باشید و مخاطبان بیشتری  را برای شم به همراه دارد . نشان دادن پشت صحنه از کسب و کار خود یکی از  علایق مخاطبان است . مردم عاشق دیددن درون یک تجارت هستند . برای مثال اگر شما صاحب یک رستوران هستید میتوانید نشان دهید که چگونه غذای هر روز به چه صورتی با استفاده از مواد اولیه تازه آماده می شود؟

9 نکته طلایی در طراحی تبلیغات اینستاگرام

قبل از پراختن به این نکات مهم به پرسش چند سوال میپردازیم

 چرا تولید محتوا برای تجارت شما مهم است ؟

چگونه مخاطب خود را متقاعدمیکنید که محتوای ایجاد شده شما را مصرف کند؟

جواب شما در 2 کلمه خلاصه می شود شبکه های اجتماعی

طبق آمار Statisa  بیش از 2/620 میلیاردنفر در سرلسر جهان از سیستم عامل شبمه های اجتماعی استفاده میکنند و این یعنی یک بازار بزرگ جهانی در دستان شماست

جال با رعایت این 9 نکته طلایی میتوانید مخاطبان هدف را مشخص و کسب و کار خود را به طرز چمشگیری رشد دهید .

1- هدف گذاری کنید

Set -a- goal

تهیه هدف برای طراحی های گرافیکی شبکه های اجتماعی مانند تهیه نقشه برای ساختن یک خانه است هدف یا اهداف از طراحی جهت و رویه شما را برای رسیدن به مخاطب خاص شما تعیین می کند . رسانه های اجتماعی پر از محتوایی است که برای جلب توجه به رقابت می پردازند بنابراین بهترین کار این است که گرافیک جذابی به کار ببرید و یا ایجاد کنید که مخصوص مخاطبانی باشد که باید به انها دسترسی پیدا کنید . هیچ طراحی گرافیکی نمیتواند ادعا کند که میتواند مورد رضایت 100 درصدی همه دنیا باشد . اما میتوان این ادعا را قبول کرد که موردرضایت مخاطبین  خود که بخش کوچکی از کل جمعیت است را مورد تایید قرار می گیرد .

برای تعیین هدف از طراحی در شبکه های اجتماعی میتوان با سوالات خود از مخاطبین راه را برای رسیدن به اهداف هموار کنید . شما با پرسش این سوالات می توانید طراحی خود را به رضایت مخاطبان هدفتان برسانید .

1_ مخاطب من برای برای این طراحی چه کسانی هستند؟ یعنی مشتری ایده آل من کیست ؟

2_ مشتریان ایده آل من به طور منظم از کدام سایت ها یا شبکه های اجتماعی استفاده می کنند؟

3_ مخاطب هدف من از چه وسیله برای مصرف محتوا در شبکه های اجتماعی استفاده میکنند؟

تعیین اینکه چرا شما یک طرح گرافیکی در شبکه های اجتماعی ایجاد میکنید یعنی هدف اولین ومهم ترین مرحله در روند خلاقیت است . ” تمام عناصر طراحی برای انعکاس و پشتیبانی از این هدف را انتخاب کنید “

standard poster size

2 - تعیین اندازه

نکته مهم دیگر تعیین اندازه دقیق برای استفاده از اینستاگرام است . شما باید بدانید برای خلق یک طرح گرافیک در بستر اینستاگرام چه اندازه هایی مناسب است برای مثال شما نمیتوانید طرحی را که برای شبکه های اجتماعی دیگر استفاده می کنید برای اینستاگرام استفاده کنید شما باید اندازه تصویر متناسب با ابعاد خاص هر پلتفرم را که قصد طراحی دارید مشخص کنید . شبکه های اجتماعی هر از چند گاهی اندازه نوع گرافیکی را که پشنیبانی میکنند را تغییر می دهد . بنابراین با مشخصات فعلی هر پلتفرم که می خواهید استفاده کنید آشنا شوید . تیم کافه طرح درمقاله ای جدا گانه به این موضوع می پردازد .

3 - پیام خود را بصری بگویید

مخاطبان در شبکه های اجتماعی کمی حواس پرت هستند و هر بار فقط  برای چند دقیقه در شبکه های اجتماعی پیمایش می کنند برای جلب توجه و بیان داستان در اسرع وقت ار تصاویر بصری مانند عکس واقعی یا تصاویر دقیق با حداقل متن استفاده کنید .

در واقع امار نشان می دهد که انسانوقتی با یک طرح گرافیکی مرتبط جفت می شود با روش کارآمدتری اطلاعات را به یاد میاورد ( به طور دقیق حدود 55% کارایی بیشتر )  این به دلیل نحوه پردازش متن توسط مغز ما منطقی است . هر یک از کاراکتر های متن باید به عنوان یک تصویر جداگانه در مغز شما پردازش شود . برعکس ، برای شناسایی و پردازش یک تصویر از یک شئ یا یک تصویر منظره فقط به چند میلی ثانیه زمان احتیاج دارد.

تصاویری را انتخاب  کنید که احساس خاصی را که میخواهید مخاطب احساس کند برانگیزد . اطلاعات را با محتوای کاملا بصری ساده نگه دارید . اطلاعات باید جسورانه و از نظر بصری خلاق باشید .

4 - پشت طراحی خوب ، کنتراست خوب است

تعادل مناسب نور و تاریکی می تواند هر طرح گرافیکی رسانه های اجتماعی را زنده کند . به عنوان مثال رنگ های متضاد را ترکیب کنید . تا طرح های گرافیکی رسانه های اجتماعی شما را به یک متغیر تبدیل کند .

چشم نوازترین ترکیبات رنگی ، رنگهایی هستند که روی چرخ رنگ با یکدیگر مخالفت میکنند . چند جفت رنگ مخالف مانند قرمز یا آبی ، سبز روشن یا سرخابی و یا زرد با بنفش است .

استفاده از رنگهایی که با هویت برندهای تجاری و یا شبکه های اجتماعی مورد استفاده شما در تضاد هستند . مانند رنگ بنفش اینستاگرام با ایجاد تعادل سبک خود را توسعه دهید .

5 - هویت بصری کسب و کار را انتخاب کنید

قبل از شروع انتخاب هناصر طراحی ، با مطالعه هویت بصری کسب و کار ، یک تجربه کاربری بی عیب و نقض ایجاد کنید . ساده ترین راه برای مطالعه هویت بصری نام تجاری ، مراجعه به راهنمای نام تجاری خود است راهنمای مارک تجاری مجموعه ای از قلم ها ، طرح های رنگی ، عناصر طراحی ، تغییرات لوگو و نمونه گرافیکی است که از قبل انتخاب شده است

پیروی از راهنمای نام تجاری بهترین راه برای حفظ ثبات نام تجاری یا داشتن عناصر سازگار با تصویر و طراحی است که مخاطبان شما بلافاصله آن عناصر را با نام تجاری شما مرتبط می کنند . یک الی دو نمونه رنگ برای سایت و یا شبکه های اجتماعی خود در نظر بگیرید تا مخاطب شما با این دو رنگ بتواند نام تجاری شما را برای سالها حفظ کند .

6 - ساده نگه دارید

بیشترین توافق نظر درباره طراحی گرافیکی در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر و طراحان بزرگان این صنعت ، ساده نگه داشتن است . داشتن چنین بوم کوچکی برای کار با مقایسه در برابر کتابهای الکترونیکی و یا طراحی تراکت  باعث می شود ازدحام افراد خیلی سریع اتفاق بیفتد .( چند نکته مهم از نظر تیم کافه طرح درباره این بند )

1.استفاده از گرافیک و تصاویر بزرگ چشم نواز

2. محدود کردن حروف چینی و یا استفاده از 2 فونت ( یکی برای هدر / یکی برای عنوان )

3. چسباندن دو یا سه رنگ متضاد

4. استفاده از فضای سفید برای تضاد با یک عنصر پررنگ و رنکارنک در طراحی

مراقب همه عناصر طراحی باشید که انتخاب می کنید و مطمئن شوید که هر یک پیامی را که می خواهید بگویید منعکس می کند .

7 - تاثیر (توقف پیمایش ) داشته باشید

سازگاری با برند تجاری مهم است . اما گاهی اوقات مجبورید قوانین را نقض کنید تا مورد توجه محاطبان خودقرار بگیرید .تنها راه برای فهمیدن اینکه چه چیزی باعث می شود تا مخاطب شما در میانه پیمایش مکث کنید و اقدام مورد نظر ( خرید یا علاقمندی به برند شما ) را انجام دهد و آزمایش طراح های گرافیکی مختلف ر رسانه های اجتماعی است تا ببینید واقعا کدام یک تاثیرگذارترین است .

برای این منظور همیشه تکنیک های جدید طراحی را امتحان کنید تا یفهمید چه چیزی مخاطب شما را کلیک میکند .( ممکن است آنچه که به آنها تعجب کرده تعجب کنید . )

از بافت یا الگوها استفاده کنید تا کنتراست جالبی به تصاویر محصول اضافه کنید . عناصر دقیق طراحی و انتخاب صحیح چند کلمه باعث ایجاد یک گرافیک برجسته در رسانه های اجتماعی می شود .

8- روی آنچه مهم است تمرکز کنید

آیا میدانید فقط 50 میلی ثانیه برای چشم انسان طول می کشد تا یک دیدگاه ایجاد کند ؟ فقط 0.5 ثانیه برای ارشال پیام به شما . طراحی گرافیک شبکه های اجتماعی بلید برروی آنچه مهم است (و فقط روی آنچه مهم است ) تمرکز کند ؟ یک سلسله مراتب بصری ایجاد کنید تا متن عنوان از نسخه اصلی جدا شود

 برای مثال : خواننده خود را بسازید

روی آنچه مهم است تمرکز کنید . ( عنوان )

سپس اطلاعات دیگر را با قلم های کوچک اضافه کنید . ( زیر عنوان)

با تمرکز بر مهمترین عبارت بر پیام خود تاکید کنید و متن عنوان باید بیشترین اندازه را داشته باشد ( یا وزن حروف چینی ) و به دنبال آن زیرنویس ها یا زیر عنوان ها به ترتیب نزولی از اهمیت برخوردار باشند . عنوان را برجسته کنید که مخاطب را مجبور به انجام اقدامی مطلوب مانند شروع یک آزمایش رایگان و یا دریافت 50% تخفیف کنید ( پیام را با تمام وجودمان تاکیدکنیم)

9 - ایده های مدرن طراحی را مرور کنید

Mind map-rafiki

سریع ترین راه برای یافتن الهام گرافیکی ، مرور روندهای طراحی فصلی در پلتفرمی است که از آن استفاده می کنید . وقت بگذارید و به صفحات اجتماعی برترین مشاغل یا افراد تاثیر گذار در صنعت خود نگاه کنید و عناصر  موردعلاقه خود رایادداشت کنید .

برخی از بهترین گرافیک های رسانه های اجتماعی تلاقی تکنیک های مختلف طراحی ناشی می شود .بنابراین از الهام گرفتن از سیستمهای جدید نترسید . از شبکه های اجتماعی یا سایت های دیگر استفاده کنید برای مثال pinterest ، یا حتی Freepick  و یا تصاویر گوگل الهام خواهید گرفت.