طراحی تراکت چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

Processing-cuate

در جامعه امروزی با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از صاحبین کسب و کارها و مشاغل نوپا برای معرفی خوشان به جامعه هدف کسب و کارشان نیازمند تبلیغات هستند . این تبلیغات می تواند به چندین صورت انجام پذیرد . روش های مختلف هر شغلی برای تبلیغات متناسب مخاطب آن کسب و کار وجود دارد . که میتواند تبلیغات آنلاین یا آفلاین ( سنتی ) را شامل شود .

بسیاری از کسب و کارها با پیشرفت تکنولوژی راههای قدیمی و سنتی را فراموش کرده اند و تمام  هزینه تبلیغات شان را صرف استفاده از شبکه های مجازی و یا اینترنت می کنند که این طرز فکر کاملا اشتباه و غیر منطقی است .چرا که تبلیغات محیطی(سنتی ) میتواند چندین نکته با ارزش برای کسب و کار شما ایجاد کند .

بیایید در نظر بگیریم در یک فرصت کم با هزاران نفر بخواهید صحبت کنید ! بهترین راه از نظر شما کدام است ؟

استفاده از تریبون های عمومی؟؟

استفاده از شبکه های مجازی ؟؟

و یا استفاده از مکالمه چهره به چهره و رو در رو ؟؟

 

طراحی و چاپ یک تراکت تبلیغاتی جذاب ، این امکان را به شما میدهد که با مخاطبانتان به صورت چهره به چهره و رو در رو از طریق یک پیام تبلیغاتی و یا یک حراج وسیع به صحبت و گفت و گو بپردازید .

از دیگر نکات قابل ذکر این است که قابلیت استفاده از آن برای تمای افراد جامعه می باشد . بدین صورت که همه مخاطبانتان هدف اعم از پیر یا جوان را در حیطه خود قرار میدهد و باعث گفت و گوی شما از راه تبلیغات با مردم می شود .

در این مقاله قصد داریم به تعریف یکی از بهترین روش های تبلیغات محیطی ( سنتی ) بپردازیم و چرایی استفاده از تراکت را به صورت حرفه ای و نکته ای بررسی کنیم .

 اولین و مهم ترین نکته آن ارزان بودن  آن است که شما میتوانید با صرف هزینه ای کم بیشترین بهره را ببرید و مخاطب هدف را درگیر نمائید.طراحی تراکت از روش های کم هزینه و تاثیر گذار برای رساندن پیام شما به مخاطب هدفتان است .

save-picture

تراکت یکی از روش های تبلیغاتی کسب و کارتان است که در طراحی آن هیچ محدودیتی وجود ندارد و تنها به کمی خلاقیت و استفاده از نکات کلیدی کسب و کارتان در آن است . پیشنهاد تیم کافه طرح برای شما این است که برای طراحی یک تراکت جذاب و خلاقانه آن را بدست یک طراح حرفه ای بسپارید تا بتوانید تمامی نکات استاندارد و یک طرح جذاب را برای شما به وجود آورد .

تراکتی که در آن تمامی نکات حرفه ای و استاندارد رعایت شده باشد می تواند یک سخنگوی  بالقوه از طرف شما برای مخاطب هدفتان باشد و بدون حضور شما با مشتری هایتان ارتباط برقرار کند .

خلاقیت-طراحی-تراکت

"بازخورد فوری"

طبق تحقیقات یکی از سریع ترین و در عین حال اثر گذارترین روش های تبلیغاتی استفاده از یک تراکت جذاب  با طراحی فوق العاده  می باشد .  زیرا می تواند به سرعت نظر مخاطب  هدف را جلب کرده و او را به ثبت سفارش و  یا برقراری تماس با شما وادار کند . چاپ و پخش تراکت در یک منطقه خاص و یا ارائه خدمات به یک شغل خاص می تواند بازخوردهای میلیونی و حتی رشد کسب و کارتان را به همراه داشته باشد .

فیدبک-بازخورد

"تبلیغات آفلاین ( سنتی )"

از نظر کارشناسان حرفه ای و حتی نظر تمامی افرادی که به نوعی در کسب  و کار خود سابقه زیادی دارند روش تبلیغات سنتی یا آفلاین یکی از روشهای پر بازخورد تبلیغات است .زیرا میتواند در هر جا و مکانی و برای تمامی مخاطبان صورت گیرد . شما باید در توزیع تراکت خود بی نهایت دقت به خرج دهید تا بدست مشتریان بالقوه تان برسد تا بتواند برای شما سودآوری به همراه داشته باشد .

تبلیغات سنتی می توانند ملموس باشند . اگر با تراکت جذاب خود نظر مخاطب تان را برانگیزید می تواند موجب شود که تراکت شما را نزد خود نگه دارد که این خود نیمی از راه رسیدن به هدف است و نیم دیگر آن برقراری ارتباط با شما و کسب شما ست

تبلیغات-آفلاین

"هزینه برد- برد"

انتظار شما از هزینه ای که می کنید قطعا سودآوری و بازدهی بیشتر و همچنین شناخت کسب و کارتان و مخاطبان هدفتان است . تهیه و توزیع تراکت می تواند علاوه بر تاثیر از طریق تبلیغات آفلاین میتواند حتی در شبکه های اجتماعی نیز تاثیر گذار باشد. این یعنی شما با یک تیر چندین نشان را هدف قرار داده اید . تبلیغات شما به شغلتان فرصت می  دهد تا با بودجه محدودی از تجارت آن را ارتقا دهید و میتواندکمک به دست یابی به نتایج واقعی هدفتان باشد.

موفقیت تبلیغات از راه پخش تراکت به محلی که برای توزیع آن در نظر میگیرید بستگی دارد همچنین ضروری است که تراکت خود را  به گونه ای طراحی کنید که توجه افراد را به خود جلب کرده و آنها را برای خرید محصول یا استفاده از خدمات شما وادار کند و با هزینه ای کم میتوانید تبلیغات وسیع داشته باشید که از نظر کارشناسان بازاریابی این یعنی هزینه برد – برد

هزینه-مقرون-به-صرفه