اصول خلق تراکت تبلیغاتی

(چک لیست ها و نکات برتر)

Team work-bro

اکنون ما ( تیم کافه طرح ) آماده هستیم تا طراحی تراکت تبلیغاتی شما را پیش ببریم .

اما برای اینکه یک اصولی در تراکت تبلیغاتی داشته باشید که بینندگان را به هر آنچه نیاز دارند برسانید و نظرشان را جلب کنید ، چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

ما سه نوع چک لیست مختلف بر اساس نوع تراکت تبلیغاتی تهیه کرده ایم تا بدانید دقیقا چه اصولی را باید در طراحی تراکت خود بگنجانید.

( چک لیست اصول تراکت تبلیغاتی : رویدادها)

اگر برای یک رویداد ، تبلیغ محصولات  و خدمات و یا ارائه یک کار خیر خواهانه تراکت تبلیغاتی تهیه می کنید باید به این چک لیست عمل کنید .

رویداد

1 . نام رویداد شما ( عنوان ها )

2 . زیر نویس رویداد ( زیر عنوان ها )

3 . مکان / ناریخ و زمان

4 . هزینه ورودی در صورت داشتن هزینه

5 . اطلاعات تماس / وب سایت / پروفایل شبکه های اجتماعی

6 . در صورت وجودتصویر استفاده از آن نباید فراموش شود

Advent calendar-bro

(چک لیست اصول تراکت تبلیغاتی : تراکت تبلیغاتی )

1 . عنوان تبلیغات

2 . نام برند و یا تجارت شما

3 . تصویر

4  . اطلاعات فروش

5 . در صورت وجود ، آدرس فروشگاه

6 . اطلاعات تماس / وب سایت / پروفایل شبکه اجتماعی

Task-amico

چک لیست آخر ، چک لیست اصول تراکت تبلیغاتی ، تراکت اطلاعاتی

1 . نام برند  یا مارک خودتان

2 . تصویر

3 . جزئیاتی از  اطلاعات

4 . در صورت وجود ، آدرس

5 . اطلاعات تماس / وب سایت / پروفایل شبکه های اجتماعی

نکات برتر
اکنون توانسته اید اطلاعات کاربردی مربوط به تراکت خود را جمع آوری کنید بیایید به اصول خلق تراکت تبلیغاتی نگاهی بیاندازیم

هنگام ایجاد تراکت خود ، همه این اصول را در نظر داشته باشیم تا با یک  طرح آگاهی خیره کننده و چشم نواز از تبلیغاتی  رونمایی نمایید که بر مخاطبانتان تاثیر می گذارد.

بر روی یک هدف واحد تمرکز کنید شما میخواهید اطلاعات زیادی را در تراکت خود وارد کنید گرچه میتوانید در اندازه ای مختلف یک تراکت استفاده کنید اما بدانید که این یک تیکه کاغذ است ، بنابراین شما میخواهید برای هر تراکت یک هدف داشته باشید . این بدان معناست که شما آگاهی از برند تجاری ، لیستی از خدمات و یا تخفیف عمده ای را در یک تراکت ارائه دهید ، شلوغ نکنید . در عوض در هر کمپین یک تراکت تبلیغاتی طراحی کنید تا آن را با متن شلوغ نکنید و بجای آن بتوانید به اصول خلق تراکت تبلیغاتی جذاب بصری بپردازید

یک تیتر بزرگ و پررنگ و جالب ایجاد کنید

شما باید در انتخاب نام کسب و کار یا خدماتتان و یا هرچیزی که ارائه می هید از حروف بزرگ و پرنگ استفاده نمایید که بلافاصله با چشم و ذهن مخاطب ارتباط بصری برقرار کند .

عنوان ، بزرگترین المان در صف است و بلافاصله به بیننده و مخاطب اجازه میدهد تا بدانند این تبلیغات چیست ؟ شما می خواهید دقیقا با عنوان خودتان این کار را انجام دهید پس میتوانید از فونت های بزرگ ، رنگ های روشن و یا چیز های دیگری استفاده کنید تا مطمئن شوید عنوان شما اولین چیزی است که مردم می بینند .

سلسله مراتب بصری را در ذهن داشته باشید

سلسله مراتب بصری یک اصل طراحی است که به شما کمک می کند عناصر طراحی خود  را به ترتیب مورداهمیت قرار دهید و این موضوع را آشکار می کند که چشم بیننده ، ابتدا ، دوم ، سوم و غیره باید به چه ترتیبی باشد .

شما ابتدا و قبل از اینکه چشمتان به زیر عنوان ها بیفتد ابتدا به عنوان توجه می کنید سپس سرانجام شماره تماس را می گیرید . روشهای مختلفی وجود دارد که میتوانید سلسله مراتب بصری را در تراکت خود بگنجانید که در مقاله ای جداگانه به بررسی جامع سلسله مراتب طراحی می پردازیم .

قلم ها و رنگ ها را عاقلانه انتخاب کنید

اگر یک تراکت برای معرفی نام تجاری ( برند ) خود طراحی می کنید ، حتما در این اندیشه هستید که تمام گزینه های قلم و رنگ را با برند تجاری خود مطابقت دهید با این حال اگر شما یک رویداد، تبلیغات فصلی یا مواردی مانند موارد گفته شده تراکت طراحی میکنید ممکن است بخواهید بین رنگ ها و فونت ها ترکیبی شگفت انگیز استفاده کنیدکه نیاز به کمی خلاقیت بیشتر دارید.

در اصول خلق  تراکت تبلیغاتی قانونی طلایی برای شما وجود دارد : بیش 2 یا 3 قلم و یا رنگ مختلف در طول طراحی استفاده نکنید . نتیجه رعایت نکردن این اصول طراحی تراکت چیزی جز بهم ریختگی خیلی سریع تراکت شما از دید مخاطبتان است .

شما میتوانید در طول طراحی حتی از یک فونت استفاده کنید . اما باید عنوان را پر رنگ کنید . زیر عنوان ها را به صورت کج بنویسید و وزن طبیعی قلم را برای بدنه تراکت خودنگه دارید .

یکی دیگر از مهم ترین اصول خلق تراکت تبلیغاتی انتخاب رنگ استفاده از این مورد بسیار اسان است فقط باید کمی با دقت انتخاب کنید.

روانشناسی رنگ عامل مهمی است که باید به خاطر بسپارید زیرا میخواهید تراکت شما احساسات خاصی را در مخاطبتان ایجاد کند . دانستن معنی رنگ های مختلف می تواند به شما در ایجاد تاثیری که به دنبال آن هستید کمک کند .

اگر بخواهید رنگ های زیادی را در طراحی خود جمع کنید استفاده از 2 یا 3 رنگ ایده آل است .در ادامه اصول خلق تراکت تبلیاتی قانونی را میتوانیم معرفی کنیم که بیانگر استفاده از چه میزان درصد از رنگ هاست

قانون 60،30،10

سبک شما هر چه که باشد قانون 10 30 60 به شما امکان را می دهد یک پالت رنگی متعادل داشته باشید . اول از همه شما باید اصطلاحا رنگ غالب را انتخاب کنید . این مهمترین رنگ است و باید 60 درصد طراحی شما را اشغال کند ما به شما توصیه می کنیم رنگ های گرمی انتخاب کنید که در سطوح بزرگ مثل پس زمینه بدون خفه کردن فضا قابل استفاده باشد .

رنگ دومی که انتخاب می کنید ، رنگ ثانویه نامیده می شود کمی پر رنگ تر از رنگ قبلی خواهد بود و 30 درصد از طرح شما را در بر میگیرد و سرانجام 10 درصد فضای کار شما توسط رنگی قوی اشغال خواهد شد . از آن برای فونت های عنوان و یا زیر عنوان ها استفاده کنید .

 

درک مخاطب هدف خود

مخاطبان مختلف به طراحی های مختلف بهتر پاسخ می دهند و اهداف مختلف تراکت به سطوح مختلفی از حرفه ای بودن در طراحی نیاز است

به عنوان مثال ، هنگامی که میخواهید برای یک سوپر مارکت طراحی کنیدباید از یک طرح روشن و سرگرم کننده استفاده کنید اما هنگام طراحی برای یک سازمان باید از یک طراحی بسیار ساده تر و ساختاری متفاوت استفاده کنید .

در نظر داشتن مخاطب هدف و تراکت تبلیغاتی میتواند به شما کمک کند تا طرحی را ایجاد کنید که با افرادی که میخواهید  آنها را هدف قرار دهید ، مناسب باشد نه یک جمعیت متفاوت

شما اگر اهمیتی به عکس های خود ندهید بعد از چاپ 1000 عدد تراکت و همچنین پخش آنها متوجه می شوید عکس ها و آیکون های شما مبهم و کیفیت خیلی بد و تحریف شده اند ، چه ضایع !!!!

هنگام طراحی تراکت خود اطمینان حاصل کنید از گرافیک با کیفیت بالا در طرح تراکت خود استفاده می کنید .