مهم ترین نکات کلیدی طراحی تراکت چیست؟

Design Process-amico

هنگام طراحی تراکت قوانین بسیار زیادی وجود دارد که  بایدبرای شفاف سازی یا نمایش مزایای محصولات و خدمات و جلب نظر تماشاگر برای خرید چیزی به آن توجه کنید.

رنگ قلم ، موقعیت تصاویر و همچنین چیزی که باعث می شود آگهی تبلیغاتی شما در میان جمعیت برجسته شود ، ضروری است .

ما چندین نکته مهم و ضروری برای شما داریم تا نتایج بهتری از طراحی تراکت بگیرید .

1 – شفاف سازی در طراحی تراکت

دامنه توجه مشتریان کوتاه است پس مطالبی که قرار است به بیننده برسد باید به کوچکترین واحد ممکن کاهش یابد تا بتواند مهمترین اطلاعات را منتقل کند .

از طرف دیگر باید کاملا واضح باشد و باید توجه بیننده را به خود جلب کند و همچنین وی را به مهم ترین قسمت های تراکت راهنمایی کند .

2 – راه ارتباطی در طراحی تراکت

اگر مخاطبان شما به اطلاعات بیشتری نیاز دارند ، میتوانند با شما تماس بگیرند و یا ایمیل بزنند و حضورا در مغازه شما حاضر بشوند . فراموش نکنید که مهم است که بدانید محتوا را کجا قرار داده اید؟

3 – سد جادویی

قرار دادن عناصر موجود در تراکت بسیار مهم است . برای مثال منطقه تماس برای اقدام در ابتدا یا انتهای پیام تبلیغاتی قرار دهید . عنوان ها نقش مهمی دارند .

آنها را به وضوح در بالاترین موقعیت قرار دهید و طوری رفتار کنید که خواننده را برای مطلب بعدی که در زیر آن قرار دارد کنجکاو کنید .

خواننده میتواند چندین اظهارات شرکت یا کمپانی و یا کسب و کار شما را در یک نگاه درک کند ، بنابراین نباید از سد جادویی عبور کرد . این امر همچنین به وضوح سود آور می باشد .

اطلاعات تماس دقیقا شاید درست بعد از دعوت به عمل (call to action ) در پایین آگهی تبلیغاتی ( تراکت ) قرار میگیرد . به این ترتیب نام شرکت ، کمپانی و یا کسب و کار شما در ذهن مخاطب باقی می ماند.

4 – کنترل کیفیت

مرحله بعد از طراحی از دید یک طراح مرحله سنجش کیفیت و یاکنترل کیفیت است . پس از چاپ خطاها قابل جبران نیستند. پس قبل از ارسال کار به دقت  بخوانید و بخوانید و بخوانید

. پیش شرط کنترل کیفیت است . چشمان شما بیشتر می بینید . به همین دلیل است که باید تمامی همکاران و یا گاها خانواده و دوستان را به کار بگیرید و سطح کنترل کیفی محصول خود را بالا ببرید.

به مواردی از جمله فونت ، غلط های املایی و … توجه خاص داشته باشید . گاها یک کلمه و غلط املایی یا اشتباه در آدرس و تلفن نه تنها آزار دهنده است بلکه می تواند کل تراکت شما را بی ارزش کند .

5 – همه چیز نظر مشتری است

سلیقه مشتریان خود را تا جای ممکن بشناسید و خط فکری آنها را در نظر بگیرید و تراکت را بر اساس سلیقه مشتریانتان طراحی کنید .

گاهی پیش می آید از نظر شما طرحی که برای تراکت مشتری طراحی کرده اید  از دید و نظر شخص شما بسیار ارزشمند و ارزنده و عالی باشد ولی همان طرح از نظر مخاطب مشتری شما حتی ذره ای ارزش نداشته باشد و گاهی هم برعکس و خلاف این موضوع اتفاق می افتد .

پس تا جایی که ممکن است به سلایق مشتریان و مخاطبانتان نزدیک شوید . حتی میتوانید برای نزدیکی سلیقه شما به سلیقه مشتریان نظر سنجی های کوچک طراحی کنید تا کار را برای خودتان آسان  کنید .